Bel Ağrılarında Kök Hücre Tedavisi

Doç. Dr. Kamer DERE
Algoloji Uzmanı
Acıbadem Maslak Hastanesi Ağrı Kliniği: 0 (212) 304 41 90 / 4191 / 4444
Acıbadem Bakırköy Hastanesi Ağrı Kliniği: 0 (212) 414 52 14 / 4444

Bel Ağrılarında Kök Hücre Tedavisi

Bel ağrılarında kullandığımız kök hücre enjeksiyon tedavisi bir PRP uygulaması değildir. PRP’deki gibi kan alınmaz. Direkt olarak hastanın göbek yağlarından küçük bir liposuction ile alınan yağ damarı hücreleri Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılan ve GMP sertifikalı Kök Hücre Laboratuvarı tarafından özel işlemlerden geçirildikten sonra sorunlu disk içerisine enjekte edilir.

Disk içerisine enjekte edilen kök hücreler 6-8 hafta gibi bir süre içerisinde disk içerisinde rejenerasyon sağlayarak annüler yırtıkların, disk hernisinin ve disk dejenerasyonun tamirinde ciddi bir rol oynar.

Bel Ağrılarında Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

İşlemler:
Liposuction: Sedasyon altında hastanın herhangi bir ağrı çekmesine müsaade edilmeden ameliyathanede steril şartlarda gerçekleştirilir.

Uygulama animasyonu izleyin: “Kök Hücrenin Alınması”
Uygulama animasyonu izleyin: “Kök Hücrenin Hazırlanışı”

Disk içi enjeksiyon: Yine sedasyon altında ameliyathanede steril şartlarda hasta yüz üstü çevrildikten sonra röntgen cihazı eşliğinde disk içerisine bir iğne ulaşılarak kök hücreler enjekte edilir. İşlem sonrası hastalar 2 saat gözlenir ve 2-3 gün istirahat etmek üzere aynı gün evlerine gönderilirler.

Bilimsel yayınlar:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28086781
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28285075

ALGOLOJİ UZMANI KAMER DERE - SOSYAL MEDYA ADRESLERİ

Doç. Dr. Kamer Dere'yi Takip Edin

Site Creation&Technology by GKAJANS